מסועי חלזונות

יעילות וחיסכון הם שני מושגי מפתח חשובים בתחום התעשייה. כל מפעל או בית אריזה מחפש כיצד לייעל את תהליכי הייצור והאריזה וכיצד ניתן לחסוך בהוצאות. הקמת קו ייצור אוטומטי בין חומרי הגלם והמוצרים הנעים לאורך פס הייצור, מתחנה לתחנה, היא הפרקטיקה המקובלת בתעשייה והמסועים הם חלק חשוב בתהליך.

מסועים הם מערכת מכנית אשר יכולה לשנע חומרים ומוצרים לאורך קו הייצור, בין השלבים השונים של הייצור ועד לאריזה. ישנם מסועים מסוגים שונים וכל מסוע עונה על צורך אחר בתעשייה. מסוע חלזוני הוא אחד מהסוגים הרבים של מסועים אשר אנו בחברת סלעית מייצרים עבור לקוחותינו.

מסועי חלזונות – מהו מסוע חלזוני

מסוע חלזוני הוא מסוע בו עושים שימוש בתעשיות שונות, אך הייחוד שלו הוא התאמתו לסוג מסוים של חומרים. מסוע חלזוני מתאים לשינוע של חומרים במצב גרגירי, או אבקתי כמו גם נוזלים סמיכים. לצורך הדוגמה אלו יכולים להיות תבלינים; קייטניות, דגנים וזרעים כמו אורז, חיטה ואחרים; עיסות מזון; חול; בשר טחון וכו'. צורת השינוע של מסועי חלזונות היא מלמטה למעלה, ולכן הוא מתאים לשינוע חומרים מיחידות אחסון אל תוך מכונות הייצור או אל מכונות האריזה.

מסועי חלזונות יכולים להתאים לחומרי גלם בטמפרטורות שונות, כמו כן ניתן להעניק להם גימור סניטרי על מנת להתאים לצרכים של תעשיות המזון והתרופות. לכל ענף תעשייה ולכל מפעל יש את הצרכים המיוחדים שלו ואנו מתמחים בתכנון מסועים חלזוניים בהתאמה אישית לאופי חומרי הגלם, הכמות והטמפרטורה. את החומרים ניתן לשנע במסוע חלזוני בזרימה קבועה או במנות בהתאם לצורך פס הייצור.

מסוע חלזוני – המבנה

מסוע חלזוני מורכב מצינור ובתוכו להב ספירלי המסתובב סביב צירו ועל ידי זאת מניע את החומרים כלפי מעלה. עיקרון עבודה זה פותח עוד בימי קדם, על ידי ארכימדס ביוון העתיקה לצורך שאיבת מים ושינועם בשדות, רק היום הוא מתבצע באמצעות מנוע ובעזרת שימוש בחומרים מתקדמים המאפשרים מגוון של שימושים התואמים לצורכי התעשייה המודרנית.

מסועי חלזונות – פתרון לתעשייה והחקלאות

היכולת של מסועי חילזון לשנע גרגירים וחומרים נוזליים כלפי מעלה הפכה אותם לכלי חשוב בתעשייה ובחקלאות. ניתן למצוא מסועי חילזון בתעשיות שונות; למשל נוכל לראות מסועי חילזון מזינים מכונות זריעה בחקלאות; בבתי או מטחנות של דגנים וקטניות; במפעלי בטון; במפעלים של תעשיות המזון, הדשנים ועוד תעשיות שונות.