מסועי גלילים

חברת סלעית מתכננת ומייצרת מבחר סוגי מסועים העובדים בשיטות שונות על מנת לתת מענה לכל שימוש בענפי התעשייה והחקלאות. מסועי גלילים הם אחד מסוגי המסועים שאנו מייצרים עבור לקוחותינו. להלן הסבר קצר על מסועי גלילים, יתרונותיהם ויישומיהם.

מסוע גלילים, על גרסאותיו השונות, הוא אחד מסוגי המסועים הנפוצים בתעשייה, בחקלאות ואפילו בעמדות בידוק ביטחוני, כפי שאנו רואים בשדה התעופה. ישנם מסועי גליליים סטנדרטיים (אורכיים), כמו גם מסועי גלילים מעוקלים. מסוע גלילים יכול להגיע בגרסה ממונעת, כמו גם בעזרת גלילים הנעים מכוח הכבידה.

מסועי גלילים מתאימים למצבים בהם נדרש להעביר ציוד כבד, אך לא בהכרח. ברמת העיקרון יש לתכנו את קוטר הגלילים לפי עומס המשקל שעבורו הם מיועדים.

מסוע גלילים מאפשר לשנע אובייקטים בפס הייצור או במחסן, בקלות ובמהירות. מלבד החיסכון בעלויות כוח האדם, במקרים בהם הוא אינו ממונע, הוא גם מאפשר לחסוך באנרגיה. ניתן להשתמש בהם בצורה מאוזנת, ובשיפוע, כמו גם בשיפוע מעגלי.

את מסועי הגלילים ניתן להניע במספר דרכים:

  1. בצורה ידנית באמצעות דחיפה קלה, כפי שבדרך כלל ניתן לראות בעמדות הבידוק הביטחוני בשדה התעופה. דחיפה ידנית מתאימה למצבים בהם אין לאובייקטים משקל רב.
  2. בצורה ממונעת על ידי שימוש בשרשרת או גומיות המניעים את הגלילים. צורת הנעה זו מתאימה למקרים בהם ישנו משקל רב, או כאשר נדרשת אוטומציה מלאה.
  3. בעזרת כוח הכבידה; מתאים למסוע גלילי העומד בשיפוע.
  4. שילוב של הנעה ידנית והנעה ממונעת – מתאים למקרם בהם ישנו שימוש מגוון במסוע.

מסוע גלילים – רשימת היתרונות

  • אמצעי שינוע בטיחותי
  • מתאים למגוון חומרים ואובייקטים, כולל כבדי משקל.
  • חיסכון בכוח אדם
  • חיסכון אנרגטי.
  • מתאים למגוון שימושים
  • מאפשר תהליכי אוטומציה בפס הייצור.

מסוע גלילים יישומים

למסוע גלילים ישנם יישומים רבים; ניתן למצוא  יישומים של מסועים גליליים גם בתהליכי הייצור וגם בשלבי אריזה ומיון. בתי מיון ואריזה, נמלי תעופה, מפעלי מזון, חברות משלוחים ועוד ענפים שונים עושים בו שימוש נרחב ונהנים מיעילות וחיסכון.

חסרת סלעית, המתמחה בתכנון וייצור מסועים, מעניקה לכם שירות מלא הכולל ייעוץ, תכנון, ייצור והרכבה של מסוע גלילי – מסוע אשר נבנה כל פי הצרכים שלכם; גודל האובייקטים, משקלים, אורך המסלול וכל משתנה רלוונטי הנובע מייחודיות הייצור שלכם.