מסועים לתעשייה

התעשייה המודרנית מורכבת מקווי ייצור המעבדים את חומרי הגלם בתהליכים שונים ויוצרים מהם מוצר מוגמר. פסי ייצור מתקדמים עובדים בצורה אוטומטית, כאשר כוח האדם מתמקד בעיקר בפיקוח ותחזוקה של המכונות. צורת עבודה זו היא היעילה ביותר והיא הצורה היחידה שמאפשרת לנו להתמודד עם כמויות הייצור הגדולות הנדרשות בשוק.

כנגזרת מכך, זוהי גם שיטת הייצור היעילה ביותר והמשתלמת ביותר מבחינה כלכלית. אך כיצד מניעים את חומרי הגלם אל המכונות ובין המכונות במהלך שלבי הייצור השונים? מלאכה זו נעשית באמצעות מסועים לתעשייה. המסועים הם מה שמאפשר את רציפות הייצור באוטומציה מלאה.

ללא מסועים לתעשייה לא תהיה תועלת ליעילות המכונות, צוואר הבקבוק יהיה השינוי הידני של החומרים אל תוך המכונות ובין תחנות הייצור. מסועים לתעשייה הם החלק המשלים של פס הייצור, בלעדיו לפס הייצור אין הרבה ערך.

מסועים לתעשייה – מגוון סוגים

תעשייה היא מושג כללי ובתוכו ניתן למצוא תעשיות אלקטרוניקה, תעשיות פטרוכימיות, תעשיות עץ, תעשיות פלסטיק, תעשיות דשנים, תעשיות קוסמטיקה וכו‘. כל מפעל משתמש בחומרי גלם שונים ושיטות עיבוד שונות על מנת להפיק את המוצר המוגמר. מסוע שמתאים לצורך שינוע של עגבניות לא מתאים לצורך שינוע של דגנים או רכיבים כימיים לצורך הדוגמה.  לכן מסועים לתעשייה מגיעים במבחר סוגים, כל סוג של מסוע תעשייתי מתאים לשינוע חומרים בעלי אופי אחר. המסועים בהם משתמשים בענפי התעשייה השונים הם:

  • מסועי חילזון – מסוע המיועד לצורך הובלת חומרים בעלי מרקם גרגירי או נוזלי.
  • מסועי שרשרת – מסוע המתאים להובלת חלקי ייצור גדולים.
  • מסועי סרט – מסוע זה מתאים לחומרים בתפזורות, כמו לדוגמה חצץ או פחם, כמו גם גידולי שדה. הוא מאפשר גם עבודה כמו למשל בתהליכי מיון ידניים.
  • מסועי גלילים – מסוע שכיח מאוד בתעשייה, ניתן לעשות בו מגוון שימושים.
  • מסועי מעלית – מסוע אשר נועד לתת פתרון כאשר צריך להניע חומרים כלפי מעלה.
  • מסוע גלאי מתכת – שילוב של מסוע עם גלאי מתכות, דבר הנדרש בבקרת האיכות של תעשיות מסוימות.

מסועים לתעשייה בהתאמה אישית

לכל סוג של מסוע שהזכרנו ישנן יכולות אחרות והוא מתאים למטרה אחרת. אך זהו אינו ההבדל היחידי. יש לקחת בחשבון שלכל מפעל ישנו פס ייצור שונה ומכונות שונות ולכן הדבר דורש קסטומיזציה מלאה על מנת להתאים את המסוע לצרכים של פס הייצור. שני מפעלים יכולים להשתמש באותם חומרי גלם, אך לכל אחד דרישות ייצור שונות הדורשות מסוע בהתאמה אישית; השוני יכול לבוא לידי ביטוי בממדי המסוע, מהירותו ופרמטרים אחרים.

מסועים לתעשייה זה סלעית

חברת סלעית מתמחה בייצור מסועים לתעשייה. אצלנו תוכלו למצוא צוות של מהנדסים הבקיא בתהליכי ייצור ובצרכים של התעשייה. הצוות שלנו מתכנן ובונה לכל מפעל וכל קו ייצור את המסועים אשר משרתים אותו בצורה הטובה ביותר.