מסועים לחקלאות

החקלאות המודרנית נאלצת להתמודד עם קשיים רבים; מצד אחד עם שוק גדול הדורש אספקה שוטפת של תוצרת חקלאית בכמויות גדולות ומצד שני קשיים כלכליים רבים המאפיינים את הענף.

על מנת להתמודד עם דרישות השוק וגם עם הקשיים הכלכליים, על החקלאות למצוא פתרונות יצירתיים אשר יאפשרו לה למקסם את התוצרת החקלאית ולהפחית בעלויות. לשם כך ענף החקלאות עושה שימוש במיכון חקלאי וטכנולוגיות שונות. בין האמצעים השונים אשר מאפיינים את החקלאות המודרנית ישנו שימוש נרחב במסועים אשר בלעדיהם החקלאות לא הייתה מצליחה להתמודד עם כמויות גדולות של תוצרת חקלאית.

מסועים לחקלאות ניתן למצוא בשלבים שונים בשרשרת, החל ממסועים המסייעים להזין את מכונות הזריעה ועד המסועים אשר בבית האריזה וכמובן מסועים בכל מה שבאמצע. ולא רק גידולי השדה עושים שימוש במסועים לחקלאות, ניתן למצוא אותם בכל ענפי החקלאות, כמו למשל מסועים במדגרות ולולים.

החקלאות המודרנית, לא רק שעושה שימוש נרחב במסועים, אלא גם נדרשת למגוון סוגי מסועים. לכל מסוע ישנם יתרונות וחסרונות וצורת הנעה עבורם הוא מתאים. למשל מסוע חלזוני יכול לשמש אותנו לשינוע זרעים ומסוע סרט לצורך מיון בבית האריזה. החקלאות עושה שימוש בכל סוגי המסועים. כמו כן ישנם מפעלי תעשייה המעבדים תוצרת חקלאית, כמו למשל מפעל המפיק רסק עגבניות בקופסאות שימורים בעצם מעבד עגבניות, גם בתעשיות אלו נמצא מסועים בעלי פעולה דומה למסועים לחקלאות.

מסועים לחקלאות דורשים רמה טכנולוגית ואיכויות גבוהות מאוד על מנת לעמוד בדרישות השימוש, אשר במקרים רבים הם בסביבה חיצונית ותחת חשיפה לתנאים שאינם אידאליים עבור מכונות.

אמרתם מסועים, אמרתם סלעית

חברת סלעית המעניקה פתרונות הנדסיים לתעשייה ולחקלאות משנת 1983, מפתחת מסועים לחקלאות לשימוש בכל ענפי החקלאות. אנו מציעים מסועים מחומרים עמידים, קלים לתפעול ומותאמים אישית לכל צורך חקלאי. בזכות המוצרים שלנו חברות חקלאיות רבות הכניסו תהליכי אוטומציה לתהליכי הייצור החקלאי ונהנו מהגדלת תפוקות לצד הקטנת עלויות.