מסועי שרשרת

חברת סלעית מתמחה בפתרונות שינוע לקווי ייצור ואריזה. מסועי שרשרת הם חלק חשוב בפתרונות השינוע והאוטומציה שאנו מציעים עבור לקוחותינו. מפעלים רבים, כמו גם מתקני מיון ואריזה עושים בהם שימוש ונהנים מיעילות בקו הייצור. אז מהם בעצם מסועי שרשרת, מה ניתן לעשות איתם, למי הם מתאימים ולמי לא.

מסועי שרשרת משמשים אותנו בתעשייה ובחקלאות, בדיוק כמו מסועים אחרים. ההבדל בין מסועי שרשרת למסועים מסוגים אחרים הוא שהם נועדו לתת מענה ופתרון לצורות שינוע שאינן אפשרויות במסועים מסוגים אחרים. מסועים אלו מכונים מסועי שרשרת מכיוון שהם עושים שימוש בהנעת שרשרת, כאשר החומר המובל מונח ישירות על השרשרת או כל מנשא מתאים אותו השרשרת מניעה.

מסועי שרשרת יכולים לשמש להובלת רכיבים בפס הייצור, בתוך מפעל, מחסן, מתקני מיון ואחרים. ברוב המקרים מסועי שרשרת מניידים רכיבים כבדי משקל, אך לא רק.

דוגמה לשימוש במסועי שרשרת נוכל לראות במפעלי רכב בהם חלקי הרכב המיועדים לצביעה נעים אל תוך מכונות הצביעה באמצעות מסוע שרשרת. מסועי שרשרת יכולים גם להתאים לקווי ייצור העושים שימוש בתנורים. הם יכולים לעבור בתנורים בזכות עמידות לחום, דבר שמסועים אחרים אינם תמיד יכולים לעשות בגלל החומרים מהם הם עשויים.

מסועי שרשרת מעניקים למפעל פתרון המייעל את תהליך הייצור והמעבר בין השלבים השונים, וזאת במחיר של תחזוקה מינימלית המסייעת להפחית בעלויות הייצור ובזמן בו קו הייצור עשוי להיות מושבת לצורך תחזוקה.

מסועי שרשרת יכולים להתאים לצורות עבודה שונות; הם יכולים לנוע בצורה רציפה ובמהירויות הניתנות לשליטה. כמו כן ניתן לבצע תנועה במנות על פי חיישנים בקו הייצור.

המגבלות של מסועי שרשרת

מסועי שרשרת הם פתרון מתבקש בתעשיות ברבות, אך אינם מתאימים לכל חומר ולכל צורת שינוע. מסועי שרשרת מתאימים לצורך שינוע ואינם מתאימים, ואף עלולים להיות מסוכנים, לשימוש כמשטחי עבודה. אם זוהי מטרת השימוש, השתמשו במסועי סרט או מסועי גלילים. כמו כן מסועים אלו אינם מתאימים לשיפועים או עיקולים. אם ישנו צורך בקו הייצור, יש צורך לעשות זאת באמצעות יחידת העברה של 90 מעלות בין שני מסועי שרשרת.

מסועי שרשרת של סלעית

לעזרה וייעוץ אתם מוזמנים לפנות לחברת סלעית. המהנדסים שלנו יעזרו לכם לבחור מסועי שרשרת, או כל סוג אחר של מסוע והכל בהתאמה אישית לאופי העבודה אצלכם בעסק. המהנדסים המוכשרים שלנו מתמחים בתכנון מסועי שרשרת לכל צורך ולכל מטרה. אצלנו תוכלו לקבל פתרון מלא אשר יביא יעילות לקו הייצור, יחסוך במשאבים ולא יתפשר בנושאי הבטיחות.